Emlak Haber Ajansı 3 Kasım 2021

Emlak Haber Ajansı 3 Kasım 2021

 

Ali Sesli: 2022 yılında yeni projelere başlayacağız

Avrasya Uluslararası İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sesli, turizm ve enerji sektöründe de faaliyet gösterdiklerini belirterek SSC Tur ve Fransa merkezli Güneş ve Hidroelektrik Santralleri EPC firması Mecamadi Enerji A.Ş ile çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtti.

İnşaat, konut ve gayrimenkul sektörü ile değerlendirmelerde bulunarak, şirketin planlarını ve sektörün trendleriyle ilgili tahminlerini paylaşan Ali Sesli, yirmi yıldır Türkiye'nin önemli gayrimenkul geliştiricilerinden biri olarak, kendi arsalarında yüzlerce konutu başarıyla tamamlayıp teslim etti. Grup kuruluşundan bugüne "her zaman daha iyi bir gelecek için ne yapabiliriz? düşüncesiyle projelerini yürütüyor.

Gayrimenkul uzun vadede özellikle Türkiye'de en önemli yatırım aracıdır. Aynı zamanda Türk yatırımcısının da en çok tercih ettiği araçlardan biridir. Dolayısıyla yatırımcı her zaman gayrimenkule ilgi duyar.

Sesli, günümüzde yatırımcılar mı yoksa gerçek ihtiyaç sahipleri mi konut alıyor sorusuna, "her ikisi de konut alıyorlar. İhtiyaç sahipleri zaten her dönem gayrimenkule ilgi duyar. Evini büyütmek/küçültmek isteyenler, bahçeli ya da teraslı eve geçmek isteyenler, evlenenler, çocuk sahibi olanlar, boşananlar, bölge değiştirenler her zaman ana hedeftedir. Ama pandemi sonrasında ihtiyaçlar değiştiği için ihtiyaç sahibi olarak bahsedilen kitleden gelen talepler daha da arttı. Yatırımcı talebi ise direkt alternatif yatırım enstrümanlarının performansı ile bağlantılı. Piyasanın bu enstrümanlardan beklentileri ile alakalı" yanıtını verdi.

Gelecek planlarıyla ilgili bilgi veren Sesli, 2022 yılının ikinci çeyreğinde İstanbul Anadolu yakasının çok iyi bir lokasyonunda 90 bin metrekare hem konut, hem de ticari ünitelerin bir arada olduğu yeni projelerini hayata geçirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Hayata geçirdiği projelerle bulunduğu lokasyonların mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük ettiklerini dile getiren Sesli, yeni projelerine odaklanarak değişen beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına yenilenen ve ileri teknolojiyle modern mimarinin buluştuğu yapılara imza atacaklarını belirtti.

Şirket olarak pandemi dolayısıyla 2021 yılı başında planladığımız yeni projelerin sürecini, 2022 yılına öteledik. İstanbul Anadolu yakasında konut ve ticari ünitelerin bir arada olduğu yeni projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

Ali Sesli, çevre dostu ve teknolojik projelere olan ihtiyaç artıyor, enerji ihtiyacının da hızla arttığı bu dönemde verimlilik ve tasarruf kritik öneme sahip. Bu nedenle ortağı olduğumuz Fransa merkezli yenilenebilir enerji sektöründe 80 yıllık geçmişi olan "Mecamidi Enerji"A.Ş ile bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak hayata geçireceğimiz projelerde ortak alanların aydınlatması için güneş panellerimiz ile güneş enerjisinden faydalanacağız.

 

Kaynak: https://www.emlakhaberajansi.com/avrasya-uluslararasi-insaat-a-s-yonetim-kurulu-baskani.html